pokaż mi swego bloga, a powiem ci kim jesteś
Blog > Komentarze do wpisu
Opcja minimalizm

Czy blogi już nikogo nie obchodzą? W porównaniu z facebookiem są na drugiej linii frontu. Na świecie ich liczba spada głównie za sprawą nastolatków, którzy zamiast wyżywać się każdy sobie, imprezują na facebooku. Jednocześnie wzrasta liczba blogów tematycznych prowadzonych przez ludzi, którzy są specjalistami lub chcą się nimi stać właśnie dzięki prowadzeniu bloga.

Blogosfera przestała gwałtownie się rozwijać w zamian za konsolidację. W innej metaforyce powiedzielibyśmy, że bachor wydoroślał. Czy już jest dorosły tego nie wiemy.

W świecie spoważniałej blogosfery panują jasne zasady wykluczające przesadę. Grafika ma być neutralna, a o profesjonalizmie będzie świadczył poziom wykorzystania specjalistycznych dodatków - widgetów, pluginów… Na placu boju fachowości pozostały dwie platformy : blogspot i wordpress.

Na stronach serwisu digart forumowicze rozpatrywali zalety tych dwóch gigantów, zastanawiając się który jest przyjemniejszy w obsłudze.  Porównywano skórki, możliwości publikowania zdjęć, opcje pozycjonowania… Konkluzja jak zwykle dwubiegunowa:

Głos1: „Jeśli chcesz mieć gotowe jakieś tam schematy bierz wordpress, jeśli chcesz samemu coś upiększać, bierz blogspot..” Głos2: „Wordpress z fajnym szablonem wygląda świetnie, blogspot jest ponad wszystko przejrzysty.”

wtorek, 30 listopada 2010, opowiadaczka

Polecane wpisy